Logistyka to rzecz święta w każdej firmie. Jej częścią są odpowiednio zaprojektowane pojemniki BIg Bag, w których można pomieścić surowce, detale, materiały eksploatacyjne, a także odpady poprodukcyjne. W jakich wariantach konstrukcyjnych występują te torby? Czym różni się tzw. komin od stożka i jaki mają one wpływ na sposób zarządzania dostępnym ładunkiem?

Big Bag w przedsiębiorstwie – funkcjonalność i przeznaczenie

Zacznijmy od tego, że worki Big Bag 500 kg to rozwiązanie spotykane nie tylko w firmach, ale też wśród zwykłych użytkowników. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne doceniają je za wytrzymałość, elastyczność, a także wszechstronność. Ta ostatnia cecha wynika pośrednio z ich konstrukcji, którą użytkownik może – na etapie zamówienia – dowolnie modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami.

Dzięki temu worki Big Bag nadają się do transportu i przechowywania:

  • detali produkcyjnych,
  • opału,
  • odpadów (np. po remoncie),
  • materiałów budowlanych,
  • zboża itd.

Warianty konstrukcyjne opakowań Big Bag – co warto o nich wiedzieć?

Konstrukcja opakowań Big Bag 500 kg składa się z trzech elementów, które – na etapie zamawiania – można dowolnie modyfikować. O jakich rozwiązaniach mowa?

  1. Korpus. Końcowy użytkownik może wybierać spośród worków standardowych (elastycznych), ze stabilizacją kształtu, a także tzw. konusów. Worki standardowe sprawdzą się głównie do przechowywania różnych artykułów. Pojemniki ze stabilizowanym kształtem będą odpowiednie podczas transportu, gdyż łatwo je ułożyć na palecie. Z kolei tzw. konusy to inaczej stożki, które zwężają się ku dołowi, tworząc swoisty lej.
  2. Górna część Big Baga. Góra pojemnika może być otwarta, a także zostać wyposażona w komin nasypowy, klapę lub fartuch. W komin nasypowy wyposażone są często worki Big Bag 500 kg na zboże, gdyż jest to materiał sypki, który dzięki temu można łatwo sypać do pojemnika. Klapa z kolei umożliwia szybki dostęp do wnętrza (jest cała zdejmowana), a fartuch pozwala na szybkie napełnienie pojemnika.
  3. Dolna część Big Baga. Dno worka może mieć postać zamkniętą (litą), komina wysypowego oraz fartucha spustowego. Komin i fartuch różnią się między sobą przepustowością, a co za tym idzie – rozmiarem usypu. Wybór odpowiedniego rozwiązania będzie uzależniony m.in. od wydajności całej instalacji i zapotrzebowania na znajdujący się wewnątrz ładunek.

Reasumując, niezależnie od tego, czy klient chce zamówić Big Bag 500 kg na zboże, opał lub kruszywo, istotne jest, aby dostarczyć mu sprawdzone i niezawodne rozwiązanie, które będzie odpowiadać jego potrzebom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here