5 pomysłów na kosze do segregacji śmieci w domu

0
852

Temat sortowania odpadków bywa problematyczny. W końcu od jakiegoś czasu obowiązuje podział na aż pięć kategorii śmieci, z czego nie zawsze wiadomo co do danego worka wrzucać. Narzekać mogą szczególnie właściciele małych kuchni, w których o wiele ciężej o zorganizowanie miejsca na pięć osobnych pojemników, by segregacja była wygodna i bezproblemowa. Na szczęście z myślą o oszczędności miejsca zostały wymyślone rozwiązania, które choćby częściowo rozwiążą problem związany z sortowaniem śmieci. W artykule pięć propozycji produktów, dzięki którym segregacja nie będzie aż tak dużym problemem.

Kolory niezwykle pomocne przy segregacji

Temat segregacji śmieci w domu warto zacząć od odpowiedniego oznaczania worków. O ile my możemy szybko przyzwyczaić się do układu pojemników do segregacji, o tyle goście będący u nas raz na jakiś czas mogą mieć z tym problem. Na pewno nie chcemy być wołani do kuchni za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał coś wyrzucić. Na całe szczęście obecnie oferowane kosze do segregacji mają odpowiednie oznaczenia kolorystyczne, więc przy decyzji o kupnie gotowego zestawu nie musimy o tym pamiętać. Brak oznaczenia może sprawić, że my sami nawet po długim czasie będziemy się mylić z powodu pośpiechu i rozkojarzenia.

Pojemniki na odpadki do postawienia jeden na drugim

Optymalnym i najczęściej wybieranym sposobem na segregację śmieci jest zestaw pojemników do postawienia jeden na drugim. W ten sposób możemy ustawić nawet cztery kosze w pionie, a jeden mniejszy na biodegradowalne odpady gdzieś obok. Często oferowane są zestawy trzech takich koszy na śmieci do segregacji, co pozwala kupić dwa osobne o większym rozmiarze na plastiki i metale oraz na pozostałości po segregowaniu. Wadą takiego rozwiązania jest to, że nasze pojemniki do segregacji będą w widocznym miejscu i wciąż będą zajmowały całkiem sporo przestrzeni ze względu na swoje rozmiary i jeden lub dwa dodatkowe kosze.

Potrójny kosz na śmieci do segregowania

Ciekawym i bardzo eleganckim rozwiązaniem jest jeden kosz na śmieci na pedał łączący w sobie trzy małe kontenerki na poszczególne odpadki. Niestety nie wszystkie potrójne kosze na śmieci są małych rozmiarów, ale na pewno nadrabiają one swoim wyglądem. Taki pojemnik możemy więc zgrać z innym wyposażeniem kuchni, na przykład z chromowanymi krzesłami lub uchwytami do mebli, co będzie wyglądało niezwykle szykownie i nowocześnie!

Małe kosze na śmieci do segregacji

Najprostszym sposobem na ograniczenie zajmowanego przez kosze miejsca, jest po prostu zmniejszenie ich rozmiarów. Pojemniki na odpadki biodegradowalne, mieszane i na szkło nie muszą być duże, ponieważ tego rodzaju śmieci nie produkujemy zwykle zbyt dużo. Rozwiązanie to ma dodatkową zaletę, którą paradoksalnie jest częstsza potrzeba wymiany worków. Dzięki temu dłużej zachowamy ładny zapach w kuchni, ograniczając rozwój pleśni i grzybów.

Pojemniki do segregacji do zabudowy w szafce

Jest jeden sposób, który zdecydowanie wyróżnia się na tle tych wcześniej przedstawionych. Chodzi oczywiście o pojemniki do segregacji w zabudowie, które są niepodważalnie najwygodniejszym rozwiązaniem. Dzięki nim będziemy mieli wszystko w jednym miejscu i to całkowicie schowane przed wzrokiem gości w kuchennej zabudowie. O takim rozwiązaniu wypada jednak myśleć na etapie projektowania kuchni, bo później może to być zwyczajnie niemożliwe. Na schowaniu wszystkich pięciu koszy w szufladzie najbardziej skorzystają właśnie małe kuchnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here