Szukasz profesjonalnego wyposażenia do swojego warsztatu? Zastanawiasz się jakie przedmioty urozmaiciłyby i usprawniły Twoja pracę w nim? A może po prostu komponujesz swoje pierwsze, przydatne elementy do drobnych robót stolarskich? Nieważne, jaki jest powód, zawsze zasługujesz na to, co najlepsze!

Porządna podstawa… to podstawa!

Ważną rolę w pracy stolarza odgrywa kątownik stolarski. Jesteś zadowolony ze swojego? A może dopiero szukasz narzędzia idealnego, z którym praca okaże się czystą przyjemnością? Dobre narzędzia muszą być znakomitej jakości, żeby nigdy Cię nie zawiodły. Nieodpowiednie narzędzie może wyrządzić Ci krzywdę i doprowadzić do wypadku, nawet jeśli masz na sobie pełen oręż odzieży ochronnej. Zastanów się, czy spośród kątomierzy i kątowników znasz i masz już każdy rodzaj? Posiadasz kątowniki prostokątne, przydatne do odmierzania nie tylko prostego kąta, ale też odległości? A kątowniki nastawne, które można dowolnie modyfikować i tworzyć kąty mniejsze lub większe niż standardowy 90 stopni? Znasz już kątowniki 3D, względną nowość, pomocną w trakcie wykonywania trasowania kątów, czy ich szybkiego sprawdzania? 

Kąty w stolarce to bardzo istotna kwestia, podobnie jak odległości, które najlepiej zmierzysz kątomierzem, bardzo przydatnym również przy ich przenoszeniu. Nigdy nie zapominaj o dokładności i precyzji, bez niej nawet najlepszy projekt może się rozsypać przy wykonaniu. Pokaż swój profesjonalizm przez dbałość o detale, a godziny Twojej ciężkiej pracy nigdy nie pójdą na marne.

Niezbędne narzędzia, ciąg dalszy

Szukając podstawowych narzędzi do pracy w warsztacie stolarskim, nie wystarczy skupić się na dobrej jakości nożach i tarkach. Bez odpowiednich przyrządów do pomiaru i trasera, trudno spełniać standardy pracy. Miary i znaczniki są kluczowym elementem przekształcania projektu w gotowe dzieło, dlatego tak ważna jest sumienność i dokładność przy ich używaniu i przenoszeniu danych na drewno. Poza nożami i miarami, bardzo ważnym narzędziem w pracy stolarza są też młotki. Istnieją dwa rodzaje – drewniane i metalowe, służące głównie do operowania gwoździami, ale również do montowania i łączenia ze sobą elementów drewnianych. Z kolei do podbijania dłut rzeźbiarskich i stolarskich wykorzystuje się drewniane pobijaki.

Dla eleganckiego wykończenia detali warto posiadać w swojej kolekcji punktaki do drewna w różnych kształtach, zostawiające bardzo efektowne wzory na powierzchni drewnianej. Z kolei wykrojnik jest niezbędny przy przecinaniu skóry, korka i innych miękkich materiałów, urozmaicających wygląd tworzonego produktu. W im więcej przyrządów wyposażysz swój warsztat, tym więcej ciekawych rozwiązań możesz wprowadzać do swoich projektów. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to porządek w miejscu pracy. Precyzja i bezpieczeństwo to podstawa przy pracy w warsztacie stolarskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here