Oświetlenie mieszkania jest niezwykle ważnym elementem wystroju każdego domu. Po pierwsze, musi nam ono zapewnić bezpieczne i wygodne poruszanie się po naszym lokum. Po drugie, światło rzucane przez odpowiednie urządzenia może podkreślać walory estetyczne naszych mieszkań. Po trzecie, dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja oświetleniowa sama w sobie może być ciekawą ozdobą wnętrza. Po czwarte oświetlenie powinno być energooszczędne, co uchroni nas przed zbyt wysokimi opłatami z tytułu rachunków za prąd.

Wszechstronne rozwiązanie

Rozwiązaniem, które łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej czynniki, są taśmy ledowe. Wspomniany produkt jest paskiem, do którego przyczepia się wiązkę diod LED. Taki wyrób można przytwierdzić w praktycznie dowolnym miejscu na ścianie lub suficie. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby poprowadzić taśmę wokół wnęki drzwiowej czy ram obrazów albo wzdłuż schodów. Jednak rozwiązanie tego typu sprawdzi się również jako oświetlenie całego pomieszczenia. Ponadto LED-y świecą na różne kolory. Najczęstszymi są żółty, biały, niebieski, zielony i czerwony. Oznacza to, iż opisywany wyrób może być stosowany we wnętrzach o dowolnej kolorystyce!

Niecodzienne źródło światła

Taśmy ledowe można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. W większości przypadków, ich ograniczona moc sprawia jednak, że produkty tego rodzaju mogą raczej pełnić funkcję oświetlenia „dopełniającego”, aniżeli głównej instalacji. Można jednak coraz częściej spotkać się z tym że pasy ledowe są stosowane jako główne źródło światła w pomieszczeniu. Przedstawione rozwiązanie zyskuje na popularności, ponieważ diody LED słyną ze swego niewielkiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Oznacza to zatem, iż ich zakładanie jest opłacalne pod względem ekonomicznym i w dodatku jest ono uargumentowane aspektami ekologicznymi.

Kiedy stosować LED-y?

Taśmy ledowe, jak już wspomniano wcześniej, mogą być montowane jako główny element instalacji oświetleniowej. O wiele bardziej popularne jest jednak wykorzystywanie rozwiązań tego typu jako uzupełnienie tej sfery aranżacji wnętrz. Przede wszystkim, oświetlenie ledowe można wykorzystywać wtedy, gdy zależy nam na rozjaśnieniu pomieszczenia, jednak nie potrzebujemy silnego światła, które jest rzucane przez standardowe lampy czy żarówki. Stonowane oświetlenie w większości przypadków w zupełności wystarczy. Ponadto wprowadza ono ciekawy nastrój do pomieszczenia, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Idealny element do dziecięcego pokoiku

Zakładanie taśm ledowych jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku aranżacji pokoików dziecięcych. Jak dobrze wiemy, maluchy często boją się zasypiać przy zgaszonych światłach. Dlatego wielu rodziców wyłącza światło dopiero w momencie, kiedy ich pociechy zasną. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Po pierwsze, silne światło emitowane przez lampy i żyrandole będzie utrudniało dziecku zaśnięcie. Po drugie, chodzi oczywiście o wysokość rachunku za prąd. Dlatego w tej sytuacji warto zastosować pasy ledowe, które świecąc w ciemności stonowanym światłem, uśpią malucha, nie utrudniając mu zaśnięcia. Ponadto wykorzystanie tego energooszczędnego rozwiązania nie wydrenuje naszego portfela.

Dbałość o bezpieczeństwo domowników

Taśmy ledowe mogą również wpłynąć na podwyższenie bezpieczeństwa domowników. Pasy tego typu można bowiem zamieścić wzdłuż schodów, łączących różne poziomy mieszkania lub domu. Dzięki temu, jeśli ktoś w środku nocy będzie chciał zejść lub wejść po stopniach, może zapalić dyskretne oświetlenie, które dostatecznie rozjaśni mu drogę. Włączanie silnego oświetlenia korytarzowego będzie niekonieczne. Pozwoli to nam nieco zaoszczędzić na rachunku za prąd, a ponadto mocne światło nie zbudzi innych lokatorów ze snu. Nie będzie trzeba zatem przemieszczać się w kompletnych ciemnościach, aby w nocy dyskretnie pokonywać schody.

Ciekawe i nowoczesne rozwiązanie

Argumenty przedstawione w powyższym artykule pokazują, że taśmy ledowe są świetnym rozwiązaniem dla osób szukających urozmaicenia domowej instalacji oświetleniowej. Pasy tego typu są łatwe w montażu, dają dostatecznie dużo światła i pozwalają na znaczące obniżenie kosztów rachunku za prąd. Dzięki temu korzystanie z nich jest bardzo opłacalne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here